Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu tüm adaylara başarılar dileriz”

07/10/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Hasan Küçük 8 Ekim Pazar günü yapılacak seçimlerde Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Küçük açıklamasında, “Yeni bir seçim, yeni bir gündem, umutlarımızı tazeleme, azınlık olarak mücadele inancımızı pekiştirme olarak görmemiz gereken bir noktadayız. Şimdi bizim beklentimiz 8 Ekim’de de Batı Trakya Türk Azınlığını, kendi varlığı gibi asli unsur kabul eden, var gücü ile azınlık için mücadele edecek, Yunanistan’ın ekonomik kalkınmışlık olarak en geri kalmış bölgesinin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler üretip bunları hayata geçirecek ve Türk Azınlığına ekonomik refahı sağlamak için mücadele edecek adaylarına sahip çıkıp belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve eyalet meclis üyesi seçilmeleri için irade koyması ve sandığa gitmesi olacaktır” görüşlerine yer verdi.

Azınlık üyesi tüm adaylara başarı dileklerinde bulunan Küçük, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ben bir kez daha bu kriterler eşliğinde yeni dönemde bu mücadelede toplumla ve bizlerle yol alacak adaylara Batı Trakya Türk Azınlığının kendi vicdanı ve kararı ile sahip çıkmaya ve sandık başına gitmeye, seçilecek adayları da tüm azınlık mensupları ve kurumları ile bir bütün olarak yıllardır elimizden alınan tüm yasal haklarımızın elde edilmesi için toplum adına uyum içerisinde el ele birlikte çalışmaya davet ediyorum.

Bu süreçte aday olanlara başarılar dilerken, seçilecek kardeşlerimizle birlikte çok başarılı bir çalışma dönemi geçireceğimiz umuduyla asla vazgeçmeyeceğimiz haklı hak arama mücadelemize odaklanmalıyız diyorum.

Bu gerçekler doğrultusunda bilinmesi gereken bir konu da, 77 yıllık çınar Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği geçmişte olduğu gibi bugün de TÜRKÜN OYU TÜRK’E diyerek ortaya koyduğu duruşunda nokta sapmadan devam etmektedir ve her daim edecektir.

Fakat yerel seçimlerin kendi özelinde ki durum sebebi ile de Türk adayların kendi içinde yarıştığı bölgelerde, yanlış anlaşılmalara veya kendi içimizde kırılmalara mahal vermemek adına anavatandan memleketimize seçime gidecek hemşehrilerimiz ile ilgili bir ulaşım organizasyonuna girmedik ve hiçbir zaman da girmeyeceğiz. Bu konudaki tavrımız da bu kadar nettir.

8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde Batı Trakya Türk Azınlığına hizmet için yola çıkan tüm Türk adaylarımıza eşit mesafede ve eşit uzaklıkta olarak seçimde her birine ayrı ayrı canı gönülden başarılar dilerim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu