Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde vardiyalı eğitime tepkiler devam ediyor!

19/09/2023

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde öğrenci velileri ve öğrenci temsilcileri, okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle başlattıkları eylem bu gün de (19 Eylül Salı) yoğun katılımla devam etti.

Eyleme öğrenciler ve öğrenci velileri büyük katılım göstererek, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’ndeki vardiyalı eğitim dayatmasına büyük tepki gösterdi.

Ögrenciler, sabah ve öğleden sonra olmak üzere “vardiyalı eğitimi” dayatmaya çalışan İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün girişine siyah çelenk bıraktı.

Üzerinde Yunanca olarak “İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin cenazesini gerçekleştiriyorsunuz” yazan siyah çelenk bırakan öğrenciler, daha sonra vardiyalı eğitim dayatmasını alkışlarla protesto etti.

Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Kara, Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek okul önünde toplanan kalabalığa yönelik birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar, eylemi desteklediklerini belirterek, yetkililerin soruna çözüm bulmaları gerektiğini vurguladılar. Konuşmalar sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu