Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde vardiyalı eğitim dayatması protesto edildi

18/09/2023

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrenci velileri ve öğrenci temsilcileri, okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle bugün (18 Eylül Pazartesi) eylem düzenledi.

Eyleme öğrenciler ve öğrenci velilerş büyük katılım göstererek, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’ndeki vardiyalı eğitim dayatmasına büyük tepki gösterdi.

Sabahın erken saatlerinde okul binası önünde toplanan Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği, öğrenciler ve öğrenci velileri İskeçe Belediyesi ve Ortaöğretim Müdürlüğünün bürolarının da bulunduğu valilik binasına kadar protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

“Haklıyız ve hakkımızı sonuna kadar arayacağız”, “Okulumuzda ardiyalı eğitime hayır! Artık yeter”, “Daha iyi bir Azınlık eğitimi! Hemen şimdi!”, “Boşvermişlikten ve alay edilmekten bıktık” pankartları açan ve sloganlar atan öğrenciler, bugün sabah saatlerinde itibaren okulun önünde toplanarak vardiyalı eğitimi boykot etmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere, Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliğinin 15 Eylül Cuma günü gerçekleştirdiği toplantıda derslerin boykot edilmesi ve bir protesto yürüyüşü yapılması kararı almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu