Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu’ndan Çanakkale’ye Kültür Gezisi

07/09/2023

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri Çanakkale’ye düzenlenen Kültür Gezisi’ne katıldı. İTB Gençlik Kolu üyeleri, 4 – 6 Eylül tarihleri arasında üç günlük Çanakkale Gezisine katıldı.

İskeçeli gençler 4 Eylül Pazartesi günü ilk olarak İpsala Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek, Kaymakam Ömer Sevgili ile görüştü. İTB Gençlik Kolu’na ziyaretleri için teşekkür eden İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, genlere gerektiğinde her zaman yardım etmek için hazır olduklarını ve desteleyeceklerini söyledi.

Ziyaretin ardından Çanakkale’ye bağlı  Eceabat Konuk Evi’nde, müdür Murat Albayrak tarafından karşılandı. İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri, gezi kapsamında Çanakkale Şehitlikleri, tarihi yarımadadaki müzeler, Truva anıtı, Çanakkale Aynalı Çarşı ve Çanakkale Şehitlik Hastane Müzesini ziyaret ederek, müze müdürü Melih Asaroğlu tarafından karşılanarak müze ve tarihi yarımada hakkında bilgilendirildi.

İskeçeli gençlerin Şehitlik Abidesi altında hep birlikte Çanakkale Türküsünü okumaları ise buradaki ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi. Günün sonunda gençler konuk evinde sportif faaliyetlerle vakit geçirdi. Gezinin üçüncü ve son günü İTB Gençlik Kolu üyeleri Çanakkale şehir turundan sonra İskeçe’ye döndü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu