Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Pire limanında yaşananlar herkesi şok etti!

06/09/2023

Pire’de feribota son anda yetişen yolcuyu kabul etmeyen feribot çalışanları, gemi kalkmak üzereyken adamı ittiler, feci bir ölüm meydana geldi.

Pire limanından Heraklion’a doğru kalkmaya hazırlanan tarifeli feribot seferine son anda yetişen yolcu, gemi çalışanlarının gazabına uğradı. Görevliler ile yolcu arasında arbede çıktı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, görevlilerin, yolcuyu denize ittiği görüldü.

Ulusal basın feci olayı, ”Gemideki personel yolcuyu iterek ölümüne sebep oldu.” ifadeleriyle duyurdu. Görüntülerde gemi tam kalkmak üzereyken yetişen yolcuyu, gemiye almak istemeyen güvenlik görevlilerinin yolcuyu geri doğru ittiği görülüyor. Bu esnada geminin motoru çalışıyor ve gemi yavaş yavaş kalkıyor. Görevliler ise yolcuyu gemiden itiyor ve denize düşen adamı kimse kurtarma çabasına girmiyor.

Yetkililer, denize düşen yolcunun motora takılıp takılmadığını henüz bilmediklerini duyurdular. Yolcunun cansız bedeni kısa bir süre sonra bulundu.

KAPTAN VE GÖREVLİLER GÖZALTINDA

Pire limanındaki olayın ortaya çıkmasından sonra ise gemi limana çağrıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 36 yaşındaki yolcunun ölmesine sebep olan iki personel ve geminin kaptanının gözaltına alındığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu