Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Narlıköy’de Türk mezarlığına ait bazı mezar taşları kırıldı

03/09/2023

Yassıköy belediyesine bağlı Narlıköy’de Türk mezarlığındaki bazı mezar taşları, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırıldı.

Olayın, 3 Eylül Pazar günü gece geç saatlerde gerçekleştiği tahmin edilirken, köy sakinleri tarafından üzüntüyle karşılandı.

Yaşanan üzücü olayla ilgili olarak ÜLKÜ’ye açıklamalarda bulunan Narlıköy İmamı aynı zamanda Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, yaşanan bu olay karşısında çok üzgün olduklarını ve köy mezarlığında yaklaşık 20 mezar taşına zarar verildiğini söyledi.

Olayla ilgili olarak aynı gün içerisinde Narlıköyü ziyaret eden Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif köy mezarlığında incelemelerde bulundu. Müftü Şerif, “Öncelikle bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Edindiğimiz bilgilere göre, meçhul kişiler tarafından yaklaşık 20 adet mezar taşı kılırmış. Kimler tarafından kırıldığı bilinmiyor. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum. Köy sakinlerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi tarafından yayımlanan açıklamada da suçluların, bir an önce yetkililer tarafından bulunup, adalet önünde hesap vermeleri talep edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu