Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi, milletinin ihtiyaçlarına ve gençliğinin istikbaline sahip çıkacaktır”

03/09/2023

Mustafçova Belediye Başkan adayı ve Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi Başkanı Avukat Ahmet Kurt, 8 Ekim yerel seçimlerine sayılı günler kala seçmenlerine önemli mesajlar verdi.

“Hiçbir liste ve başkan adayıyla şahsi hırs veya siyasi kaygı uğruna kavga etmiyoruz” diyen başkan adayı Kurt, “Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi, listesinin her bir vaadine, ismindeki her bir harfine dahi, sloganındaki her bir söylemine, milletinin ihtiyaçlarına ve gençliğinin istikbaline sahip çıkma mücadelesi verecektir ve de sahip çıkacaktır. Yeter ki siz, Büyük Birlik Kardeşlik Hareketine sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

Ahmet Kurt yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Artık söz milletindir.

Sevgili Mustafçova Belediyesi sakinleri, kıymetli hemşehrilerim,

2019 yılının yerel seçimlerine birkaç ay kala kurulan ve bir çok eksikliklerimize ve aza adayı sayısının yetersizliğine rağmen dört aylık gibi kısa bir çalışmanın ardından seçime giren, Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi, “bu Mayıs bir başka, bu Mayıs bambaşka” diyerek getireceği baharların fidanlarını ekmiştir. Bölgemiz üzerinde oyun oynayan karanlık odakların bütün çabaları bizleri ilk haftadan saf dışı bırakmış ve ne yazık ki oyunu kaybetmemizin bedelini milletimiz bir dört yıl daha ödemiştir. Fakat bu gün gelinen noktada, Büyük Birlik Kardeşlik Hareketinin sadece 126 adayı değil, hizmet bekleyen binlerce gönüllüsü, inananı ve hizmet etmeye hazır çok dinamik ve tecrübeli yüzleri aşan bir kadrosu vardır.

2019 yılında hangi anlayışın ahlakıyla yola baş koyduksa, bu gün de aynı anlayışın ahlakına sahip çıkıyoruz.

Farklı farklı alanlarda başarı sağlamış yetişkin büyüklerin nasihatleri nasıl kulağımıza küpe olduysa, bu gün o terbiyenin gölgesinde milletimiz rahat nefes alabilsin diye koşturuyoruz. Milletimizin bize tevdi edeceği emanetin ne olduğunu biliyor, o emanete sahip çıkacak kadroları inşaa ederek milletimizin ve özellikle gençlerimizin istikbalini ihya etmenin çarelerini arıyoruz.

Hiçbir liste ve başkan adayıyla şahsi hırs veya siyasi kaygı uğruna kavga etmiyoruz. Savaşmıyoruz da. Bu bir savaş değil, bir bayrak yarışı, milletimizin kazançlı çıkacağına inandığımız bir hizmet yarışıdır.

“Sizin köyünüz bizim köyümüzdür” dememizin yegane sebebi hiçbir köyü kale olarak görmediğimizdendir.

Her köy bizim yuvamızdır, her bir insanımız da bizim  kardeşimizdir. Bu kampanya tarafımızdan bir kardeşlik atmosferi içerisinde yürütülecektir.

Vakıf olduğumuz sorunları dile getireceğiz.

Elbette onlara üreteceğimiz çözümleri de.

Peki hiç mi iktidar sahiplerini eleştirmeyeceğiz?

Demokrasinin olmazsa olmazı eleştiri zemininde üretilen çözümlerdir. Hakaret etmeden, aşağılamadan, iftira atmadan, nezaket kuralları çerçevesinde yanlış gördüğümüz her hususu, kim olursa olsun eleştiri konusu yapacağız.

“Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar” anlayışı bu konudaki temel prensibimizdir.

Değerli milletim, kıymetli büyüklerim, sevgili kardeşlerim,

Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi, listesinin her bir vaadine, ismindeki her bir harfine dahi, sloganındaki her bir söylemine, milletinin ihtiyaçlarına ve gençliğinin istikbaline sahip çıkma mücadelesi verecektir ve de sahip çıkacaktır. Yeter ki siz, Büyük Birlik Kardeşlik Hareketine sahip çıkın.

Bu süreç, bütün mücadelenin en karanlık süreci olabilir. Endişeye mahal yok; gecenin en karanlık anı şafağa en yakın anıdır. O şafak da, Büyük Birlik Kardeşlik Hareketinin milletinin eliyle hizmete getirileceği andır.

“Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.”

Güneşin parıldadığı bir sabaha uyanarak milletimizin geleceğini gündüz edeceklere selam olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, 08 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde her bir listeden aday olan bütün kardeşlerime başarılar diler, hizmetlerin en güzeline layık olan güzel beldemiz, kıymetli milletimiz için hayırlar getirmesini dilerim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu