Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Tarihi Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel etkinlikleri iptal edildi

29/08/2023

Kozlukebir Belediyesi tarafından organize edilen ve 8-9-10 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan tarihi Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri, olağanüstü koşullar ve bölgedeki yangın riski göz önünde bulundurularak bu yılki etkinliklerin iptal edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklama şöyle:

“Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz ve bu yılda 8 – 9 – 10 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan “Alan Tepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel etkinlikleri” olağanüstü koşullar ve bölgedeki yangın riski göz önünde bulundurularak itfaiye ve sivil koruma ile yaptığımız istişareler sonucunda iptal etme kararı almış bulunmaktayız.

Üzülerek ifade etmek isteriz ki, bölge genelinde yaşanan orman yangınları ve özellikle Rodop ilindeki yüksek yangın riski sebebiyle, orman alanlarında yapılacak etkinliklerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün görünmemektedir. Yangınların kontrol altına alınabilmesi ve çevre güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla orman alanlarına getirilen dolaşım yasakları da bu kararın temel sebeplerinden biridir.

Bölgemizde yangın riskinin devam ettiği bir dönemde, halkımızın güvenliği ve çevre koruma ilkeleri gereği, bu yılki “Alan Tepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel etkinlikleri ” düzenlenemeyeceğini kamuoyuna bildiririz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu