Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Yangınlarda ölenlerin kimlik tespiti için özel hat kuruluyor

25/08/2023

Yunanistan’da günlerdir süren yangınlarda hayatını kaybeden 20 kişinin kimlik tespiti için özel bir telefon hattı kurulacağı bildirildi.

Bugünden (25 Ağustos Cuma) itibaren çalışmaya başlayacak telefon merkezinde İngilizce, Arapça, Peştuca, Türkçe ve Urduca hizmet verileceği öğrenirlirken, yakınlarını kaybedenlerin DNA analizi ile ölenlerin DNA’sı karşılaştırılarak kimlik tespitinin yapılacağı açıklandı.

Göç ve İltica Bakanlığından yapılan açıklamaya göre bakanlığa bağlı çalışacak “Afet Kurbanlarını Tespit Ekibi”, Sivil Koruma Sekreterliği ve Dedeağaç İtfaiye Teşkilatı ile işbirliği yapacak.

Hayatını kaybedenlerin yakınları olduğunu düşünen kişiler 00302131386000 ve 00306944471742 numaralı telefonları arayarak veya dvi@astynomia.gr e-posta adresine yazarak bilgi alabilecek.

Bugünden itibaren çalışmaya başlayacak telefon merkezinde İngilizce, Arapça, Peştuca, Türkçe ve Urduca hizmet verilecek.

Kayıp yakınlarından alınacak DNA örnekleri ile hayatını kaybedenlerin DNA örnekleri karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu