Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Domruköy halkı olası yangın ihtimaline karşı tedbir aldı

23/08/2023

Son günlerde başta Rodop ili olmak üzere, bölgeyi etkisi altına alan yangınlar nedeniyle Domruköy halkı tarım ürünlerini sulamada kullandıkları büyük su depolarını köyün farklı noktalarına konuşlandırdılar.

Köy halkının bu tutumu bölgedeki vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, yangına sebebiyet verebilecek olası ihmallere karşı da köy gençleri, kendi aralarında bir ekip oluşturdukları yangın tehlikesi ortadan kalkana kadar köy içi ve civarında devriye ekipleri tarafından güvenliği sağladıkları öğrenildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Önceden önlem almak her zaman iyidir. Yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa önlem amaçlı Duyarlı Domrukoy halkı su depolarını dolu bir şekilde hazır halde koyun girişinde bekletiyor. Bu hazırlıkta emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Özellikle gece boyu olumsuz bir durum yaşanmaması için devriye görevi yapan gece boyu uyumadan gözetim yapan Domrukoy gençlerine ayrıca teşekkürler.

Yangından zarar gören bütün vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için çalışıp bu süreci de atlatacağız inşallah. Allah cümlemizi felaketlerden korusun inşallah.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu