Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“İskeçe Devlet Hastanesinde sağlık hizmetleri durma noktasına geldi”

20/08/2023

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran, İskeçe Devlet Hastanesinde sağlık hizmetlerinin durma noktasına geldiğini belirtti.

Son dönemde İskeçe Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntıları dile getirmek amacıyla düzenlenen protesto mitingine de katılan milletvekili Baran konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugün hastanemiz için düzenlenen protesto mitingindeydim, çünkü hastanemizin içine düştüğü durum artık trajik bir hal almıştır. Hastanemizin Patoloji (iç hastalıkları) Kliniği Başhekimi’nin, kliniğin güvenli bir şekilde çalışmasının imkansız olduğunu beyan ettiği son açıklaması, Ulusal Sağlık Sistemi’nin marjinal durumunu göstermektedir.

Yeni Demokrasi Partisi’nin Ulusal Sağlık Sistemi’ni güçlendireceği, hastanelerde personel istihdam edeceği, doktorlara özellikle taşradaki kamu hastanelerinde çalışmaları için teşvik vereceği yönündeki güvencelerine rağmen, şu ana kadar sadece geçici hamleler, yamalar ve temenniler gördük.

İskeçe halkı ücretsiz kamu sağlık hizmetini hak ediyor, Sayın Mitsotakis! Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mümkün olan her şekilde halkımın yanında olacağıma söz veriyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu