Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

GAT Gençlik Festivali yoğun katılımla gerçekleşti

20/08/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyetlerini yürüten Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT), 20 Ağustos Pazar günü Gümülcine şehir meydanında 11. Geleneksel GAT Gençlik Festivali’ni düzenledi.

Etkinlikte ilk olarak yerel müzik grubu RESTORE üyeleri sahne aldı. RESTORE grubu konserinin ardından, O Ses Türkiye yarışması finalisti Sercan Erdinç, Bir Derdim Var adlı şarkıyı seslendirdi. Daha sonra selamlama konuşmalarına geçildi.

Etkinlikte BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı bir selamlama konuşması yaptı. Dernek Başkanı Baltacı konuşmasında,  etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’a, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’a Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis’e ve diğer yetkililere teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin özellikle Türk Yunan dostluğunun ortak paydada birleşmesi adına önemli katkılar sağladığını belirten Baltacı, festivale katılım sağlayan tüm katılımcılara teşekkür etti.

GAT Asbaşkanı Emre tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, “Bu güzel gecemizde GAT yönetimi adına söz hakkı almaktan büyük bir gurur duyuyorum. Çünkü GAT ailesinin önemini biliyorum. Bu gece burada gerçekleştirdiğimiz gözde olarak nitelendirilen festivalimiz ve bundan sonra geleneksel hale gelen bu etkinliklerin haricinde etkinliklerimizin olacağı müjdesini sizlere vermek isterim” dedi.

“BURADAKİ YAŞANTIMIZI BİRLİK VE BERABERLİK RUHU ANLAYIŞI İLE SÜRDÜRELİM”

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan asbaşkan Kamil, “Biz Batı Trakya Türk azınlığı olarak her daim örnek bir azınlık olmayı başarmış bir azınlığız Tüm baskılara, tüm zorluklara rağmen. Bundan itibaren de eğitim seviyesi çok yükselmiş gençler olarak örnek bir şekilde buradaki yaşantımızı birlik ve beraberlik ruhu anlayışı ile sürdürelim. Birlik ve beraberliğiniz simgeleri derneklerimizdir. Sizleri tüm kalbimle GAT üyeliğine davet ediyorum. Tüm kalbimle GAT yönetimine projeler sunmaya davet ediyorum. Gelin hep birlikte omuz omuza daha da güçlenelim, daha da büyük aile olalım. Projelerimiz de aynı azınlık insanımız gibi örnek projelerdir. Bu örnek projelerde inşallah daha da sık bir araya geleceğiz” diye konuştu.

Etkinlik Türkiye’den gelen PİNHANİ müzik grubunun konseri ile son buldu.

Festivale evsahipliği yapan BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı ve GAT Asbaşkanı Emre Kamil’in yanı sıra, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, Eyalet Başkan Danışmanı Cihan İmamoğlu, DMT eyalet meclis üyesi adayları İbrahim Kamil ve İlhan Mehmet, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, GTGB Başkanı Sedat Hasan, ve diğer yerel yöneticiler ile çok sayıda müziksever izledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu