Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Yassıköy Belediyesi’nde sinerjiye ve ortak çabalara ihtiyacımız var”

19/08/2023

Yassıköy Belediye Başkan Adayı Avukat Caner İmam, “Ayrım gözetmeksizin Belediyeye sahip çıkan tüm sakinlerimizi bir araya gelmeye çağırıyoruz. Trakya’da farklılaştıran, ayrıştıran unsurları bulmak kolay, birleştirmek zordur. Yassıköy Belediyesi’nde sinerjiye ve ortak çabalara ihtiyacımız var çünkü durum uzun süredir sınırda” dedi.

Belediye başkan adayı Caner İmam, sosyal medya üzerinden son gelişmelere ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Yassıköy Belediyesi, bugün uçurumun eşiğindedir. Yerel yönetimdeki apaçık sorunlar (okulların ısıtılamaması, atıkların toplanamaması vb.) talep edilir hale geldi. Ve bunlar zamanında ve kurumsal bir şekilde söylendi. Gelişmeleri yakından takip edenler gerçeğimizi biliyor.

Belediyeyi kurtarma ve bataklıktan çıkarma ihtiyacı ve mevcut durumu tersine çevirmek için bizim mücadele etme kararı almamıza neden oldu. Kendini kötü yönetimle özdeşleştiren ve hiçbir zaman farklılaştırmayanları dışlayarak, ayrım gözetmeksizin Belediyeye sahip çıkan tüm sakinlerimizi bir araya gelmeye çağırıyoruz. Trakya’da farklılaştıran, ayrıştıran unsurları bulmak kolay, birleştirmek zordur. Yassıköy Belediyesi’nde sinerjiye ve ortak çabalara ihtiyacımız var çünkü durum uzun süredir sınırda.

Hepimiz belediye sakinlerimiz tarafından yargılanacağız. Ve münhasıran kendi kendini yöneten kriterlere göre değerlendirileceğiz. Sonuçta belediye sakinlerimizle birlikte belediyenin yükselmesi için mücadele edeceğiz.

Belediye çıkarlarına değil de, dış maksatlara, art niyetlere hizmet etmek isteyenlerden belediyemizi koruyacağız. Sayfayı çevirerek Trakya’da yeni bir yönetim kimliği yaratacağız. Kollektif, kendine has özellikleri ve sadece çalışma isteği olan bir yönetim oluşturacağız.

Geri kalan her şey bizi ilgilendirmeyen lüks şeyler. Sınavlarımız bölge insanımıza. Onlar çabalarımızın ve çalışmalarımızın da yargıçları olacaklar. Belediye yönetimi için kurmuş olduğumuz ekibimizin bir devir bırakacağına eminim. Bu ekip, bölgemizde uzun yıllar hatırlanacak. Bu yüzden sadece devam ediyoruz. Hep birlikte çocuklarımızın hak ettiği bir belediye için, daha güzel yarınlarımız için devam ediyoruz.

Kelimelerin ve analizlerin yeri ve zamanı yoktur. Kaybedecek zaman yok. Projeler, çok çalışma, kolektif çaba ve sessizlik cevabımız olacak. Belediyeyi kötü niyetli girişimlere, saldırılara ve faaliyetler karşı asla savunmasız bırakmayacağız. Bu kişisel bir taahhüttür.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu