Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Rıza Kırlıdökme son yolculuğuna uğurlandı

09/08/2023

İskeçe Türk Birliği eski başkanlarından, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu – Lisesi eski yöneticisi, araştırmacı – yazar Rıza Kırlıdökme son yolculuğuna uğurlandı.

Rıza Kırlıdökme, bugün (9 Ağustos Çarşamba) Arenmahalle Camii’nde kılınan öğle namazından sonra İskeçe Arenmahalle Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze namazını İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa kıldırdı.

Cenaze töreninde İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa yaptığı konuşmada, Rıza Kırlıdökme’nin renkli ve kendine özgü bir kişiliği olduğunu belirtti. Müftü Trampa, “Kendisi tarihimize ve geçmişimize ışık tutan büyüklerimizden biriydi. Allah’tan rahmet ve tüm yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Rıza Kırlıdökme’nin azınlık için zor dönemlerde İTB başkanlığı, yıllarca İskeçe Azınlık Lisesinde yöneticilik ve Gündem Gazetesinde uzun süre köşe yazarlığı yaptığını hatırlattı. Azınlık basın – yayın hayatının içinde olduğunu, eski yıllarda mürettiplikten, yazarlığa kadar basının bütün aşamalarında bulunduğunu anlatan Ahmetoğlu, “Eski dernek başkanımız Rıza abi Batı Trakya ve İskeçe’de kendi izini bırakmış birisidir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Rıza Kırlıdökme’nin ceneze törenine katılanlar arasında İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan Ramadan Duban, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Müdürü Selçuk Fehmi, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, Şahin Eğitim Kültür Derneği Başkanı Oktay Hoçka, Mustafçova Belediyesi eski başkanlarından Cemil Kabza ve Mücahit Dükkancı, eski İTB başkanları, Rıza Kırlıdökme’nin akraba ve komşuları ile soydaşlar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu