Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Egnatia otoyolunda ters yönde giden araçlar için 112 sistemi kurulacak

07/08/2023

Egnatia otoban şirketi, Egnatia otoyolunda ters yönde hareket eden göçmen taşıyan araçlar konusunda yeni bir uygulamaya gitmesi bekleniyor.

Yeni uygulamayla birlikte Egnatia otoyolunu kullanan vatandaşların, ters yönden gelen araçlar konusunda bilgi sahibi olmaları için yeni bir 112 sistemi kurulacak.

Konuyla ilgili Egnatia otoban şirketi yönetim kurulu üyesi Antonis Pashalis özel bir kanala açıklamalarda bulundu. Pashalis açıklamasında, “Son günlerde Egnatia otoyolunda göçmen taşıyan araçların ters yönde hareket etmesi, bu otoyolu kullanan vatandaşların tehlikeli durumlar yaşamasına neden olmaktadır. Şirket olarak emniyet yetkilileri ile işbirliği yaparak durumu kontrol etmeye çalışmaktayız. Önümüzdeki aylarda Egnatia otoyolunu kullanan vatandaşların, ters yönden gelen araçlar konusunda bilgi sahibi olmaları için yeni bir 112 sistemi kurulacaktır. Bu sistem sayesinde otoyolda ters yönde hareket eden araçlar konusunda, otoyolu kullanan sürücülerin cep telefonlarına mesaj gelerek bilgi verilecektir. Önümüzdeki aylarda pilot olarak çalışmalara başlanacak ve önümüzdeki dönemde olumlu sonuçlar alacağımızı umit ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu