Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Sıcak hava nedeniyle hayvanlara dondurulmuş yiyecek verildi

04/08/2023

Attika Zooloji Parkı’ndaki hayvanlara, sıcak hava dolayısıyla dondurulmuş yiyecek verildi.

Aşırı sıcaklar ve orman yangınları, Yunanistan’daki vahşi yaşamı da etkiledi. Attika Zooloji Parkı’nın İdarecisi Antonis Balas, evcil hayvan sahiplerini aşırı sıcaklarda hayvanlarına karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

Hayvanların serinleyebilmesi için buzlu yiyeceklerle beslendiklerini söyleyen Balas, bu sayede hayvanların vücut ısısını kontrol etmesine yardımcı olduklarını kaydetti.

Rodos’taki orman yangınları nedeniyle yaralanan bir geyik ve birçok kaplumbağaya da ev sahipliği yapan Attika Zooloji Parkı’nın İdarecisi Antonis Balas, popüler evcil hayvan türlerinin çoğunun Kuzey ve Orta Avrupa’daki soğuk iklimlerden geldiğini ifade etti.

Balas, evcil hayvan sahiplerini aşırı sıcaklarda hayvanlarına karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

Hayvanların da sıcaklıklardan insanlar gibi etkilendiğini dile getiren Balas, hayvanların serinleyebilmesi için buzlu yiyeceklerle beslediklerini söyledi.

Balas, bu sayede hayvanların vücut ısısını kontrol etmesine yardımcı olduklarını kaydetti.

Yunanistan’daki yangınlar

Temmuzda Rodos’ta çıkan orman yangınlarında yaklaşık 135 bin dönüm ormanlık alan yanmış, yangın nedeniyle 20 bin kişi Ada’dan tahliye edilmişti.

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığının 28 Temmuz’da yaptığı açıklamada, ilk tahminlere göre Rodos Adası’nda başlayan yangında 2 bin 500 hayvanın telef, 50 bin zeytin ağacının da kül olduğu bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu