Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Yassıköy Kültür Derneği ‘Aşure Etkinliği’ düzenledi

01/08/2023

Yassıköy Azınlık Kültür Derneği Kadınlar Kolu, Gümülcine Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi rehberliğinde, “Aşure Etkinliği” düzenledi.

30 Temmuz Pazar günü Yassıköy Astrea Düğün salonunda düzenlenen etkinlik kapsamında, katılımcılara Yassıköylü bayanların hazırladığı Aşure ikram edildi.

Programa konuşmacı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Fatma Feyza Güner, Kur’an-ı Kerim tilaveti için de Kayseri Müftülüğü Kur’an Kursu Öğreticisi Müzemmile Dede ve Bulgaristan’dan Kırcaali Müftülüğü Bayan İrşad Ekib katıldı.

Gümülcine Müftülüğü Kur’an Kursu Öğreticisi Zeynep Padalı Mehmet’in sunumunu gerçekleştirdiği program, Yassıköy Azınlık Kültür Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Eser Kadir’in açılış konuşması ile başladı.

Gümülcine Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Hatice Yakup ve Kırcaali Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Müzeyyen Mustafa birer selamlama konuşması yaptılar.

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Fatma Feyza Güner günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Yapılan duanın ardından hediye takdimi ile program son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu