Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İbrahim Kamil Metios’un listesinden adaylığını açıkladı

20/07/2023

İnşaat Mühendisi İbrahim Kamil, Eyalet Başkanı Hristos Metios’un listesine katıldı.

Kamil, Ekim ayında yapılacak yerel seçimlerde Metios’un listesinden Doğu Makedonya – Trakya Eyalet meclis üyesi adayı olacak.

İbrahim Kamil, Eyalet meclis üye adaylığıyla ilgili kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Kamil açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer Dostlarım,

Bugüne kadar işlerimin yoğunluğu sebebiyle siyasetten nispeten uzak durmaya çalıştım. Ancak siyasetin uzağında insanlarımızla, azınlığımızın kurum ve kuruluşlarıyla her daim yakın oldum. Onların sorunlarına ve sıkıntılarına kendi gücüm ölçeğinde çare ve çözüm üretmeye çalıştım. Fakat bu süreçte gördüm ki, birçok sorunun çözümü siyasete dayanıyor. Dostlarımızın, arkadaşlarımızın kısacası tüm insanlarımızın sıkıntılarına çözüm odaklı hizmet etmek için siyasi mecrada yer almanın gerekliliğine kanaat getirdim.

Uzunca bir süredir mevcut Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Başkanı dostum Sayın Hristos Metios’tan eyalet meclis üyeliği için adaylık teklifi alıyordum. 20 Temmuz Perşembe günü kendisiyle yaptığımız görüşmede teklifine olumlu yanıt verdiğimi, 8 Ekim 2023 tarihinde yerel yönetimler için yapılacak seçimlerde, Sayın Hristos Metios’un başkanlığındaki Yeni Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi’nden Rodop ili eyalet meclis üyeliği için aday olduğumu tüm kamuoyu ile paylaşıyorum.

Birlikte daha güçlü olacağımıza ve bu gücü benden esirgemeyeceğinize olan inançla sizlerin güçlü desteğini bekliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu