Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

15 Temmuz şehitleri İskeçe’de anıldı

17/07/2023

İskeçe Müftülüğü organizasyonuyla İskeçe’deki tüm camilerde 15 Temmuz şehitleri için salâ ve Mevlid-i Şerif okundu, tüm şehitler dualarla anıldı.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ve azınlık temsilcileri 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitleri anma programı nedeniyle Karaçanlar köyündeki mevlide katıldı. Dün akşam yatsı namazı öncesinde Karaçanlar köyünde gerçekleşen anma programında Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunu temsilen Muavin Konsolos Güven Bora yer aldı.

Şehitleri anma programına Müftü Trampa’nın yanı sıra Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Mustafçova belediye başkan adayları Cemil Kabza ve Mücahit Dükkancı, Gökçeler eski Belediye Başkanı Birol İncemehmet ile köy halkı katıldı.

Okunan mevlit ve Kur’an-ı Kerim’in ardından İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın yaptığı dua ile Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminde şehit olanlar anıldı.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016’da yaşananları özetledi ve Türkiye’de böyle bir şeyin bir daha yaşanmaması için duacı olduklarını ifade etti. Müftü Trampa anma programına katılanlara teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu