Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Işık Sadık Ahmet’in annesi son yolculuğuna uğurlandı

11/07/2023

Merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet’in annesi Nakiye Alioğlu, 10 Temmuz Pazartesi günü son yolculuğuna uğurlandı.

İskeçe Türk Birliği eski başkanlarından ve İskeçeli tanınmış esnaf merhum Ali Molla’nın eşi Nakiye Alioğlu’nun evinde ikindi namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. İlk olarak evinde dua yapıldı ve helallik istenildi. Daha sonra İskeçe Müftüsü Mustafa kısa bir konuşma yaptı. Müftü Trampa konuşmasında, Ali Molla ailesinin İskeçe’nin tanınmış ailelerinden biri olduğunu belirterek, aileye taziye dileklerinde bulundu.

Nakiye Alioğlu’nun evinde düzenlenen cenaze töreninde başta kızı Işık Sadık Ahmet ve oğlu Ali Müminoğlu olmak üzere, torunları Levent Sadık Ahmet, Funda Sadık Ahmet, Murat Müminoğlu, Arzu Müminoğlu ve aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

94 yaşında hayata veda eden Nakiye Alioğlu, İskeçe Aşağı Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın kıldırdığı cenaze törenine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve İlayda Ünal, Muavin Konsoloslar Barış Çulha ve Adnan Öztürk, İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsiller Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, assıköy Belediye Başkan Adayı Avukat Caner İmam, Mustafçova Belediye Başkan Adayları Cemil Kabza ve Mücahit Dükkancı, Gökçeler eski belediye başkanı Birol İncemehmet ve çok sayıda soydaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu