Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

ABD Kongresi üyeleri Girit adasındaki NATO Deniz Engelleme Harekat Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

06/07/2023

ABD Kongresi üyelerinden oluşan bir heyet, Yunanistan’ın Girit Adası’ndaki NATO Deniz Engelleme Harekat Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Heyet, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından karşılandı ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Ayrıca, ABD’nin kullanımına açılan Volos, Larissa, Dedeağaç ve Suda Üssü’nün önemi vurgulandı. Heyet ayrıca, Genelkurmay Başkanlığı Strateji, Politika, Savunma ve Planlama Şubesi Başkanı tarafından savunma politikaları ve jeopolitik gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, ABD’nin Yunanistan Büyükelçisi George Tsunis’in de eşlik ettiği heyetin, Koramiral Frangiskos Leluda tarafından karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, ziyaret sırasında merkezin faaliyetleri hakkında heyetin bilgilendirildiği aktarılarak ABD’nin kullanımına açılan Volos, Larissa, Dedeağaç ve Suda Üssü’nün önemine işaret edildi.

Genelkurmay Başkanlığı Strateji, Politika, Savunma ve Planlama Şubesi Başkanı Apostolos Miçopulos’un da heyeti, savunma politikaları ile jeopolitik gelişmeler hakkında bilgilendirdiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu