Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Ali Salihoğlu dostluk maçı Gencerli’de yapıldı

26/06/2023

İskeçe Türk Birliği (İTB) eski yöneticisi merhum Ali Salihoğlu anısına İskeçe Türk Birliği ve İskeçe Ova Kültür ve Kardeşlik Derneği tarafından 24 Haziran 2023 Cumartesi günü dostluk maçı düzenlendi. İskeçe Türk Birliği Futbol Takımı ile İskeçe Ova Karması arasında yapılan karşılaşma Gencerli stadında gerçekleştirildi.

Karşılaşmadan önce Ali Salihoğlu’nun İnhanlı köyündeki kabri başında tören yapıldı. İnhanlı köyüne gelenler burada Ali Salihoğlu’nun babası Şenol Salihoğlu, annesi Nesrin Alioğlu ve aynı zamanda İTB yöneticisi olan kardeşi İpek Salihoğlu ile köyden soydaşlar tarafından karşılandı.

Okunan Kur’an-I Kerim ve duadan sonra İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Ova Kardeşlik Derneği Başkanı Ömer Muzafferoğlu, İskeçe Kırköy Kültür Eğitim Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin ve DEB Partisi adına Fatih Kadıoğlu kısa birer konuşma yaptı. Ali Salihoğlu’nun İnhanlı’daki kabri başında yapılan törenden sonra Gencerli stadına geçildi.

İskeçe Türk Birliği ve Ova Kardeşlik Derneği’nin Ali Salihoğlu adına organize ettiği dostluk maçına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Topiros Belediye Meclis Üyesi Cem Salihoğlu, yerel yöneticiler ve çok sayıda soydaş katıldı.

Karşılaşma öncesi bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.  Son derece tempolu ve çekişmeli geçen maçta tek eksik olan gol oldu. Maçın normal süresi 0 – 0 berabere bitince penaltılara geçildi. Penaltı atışlarında gülen taraf İskeçe Türk Birliği oldu.

Kupa ve ödül töreni öncesi İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Ova Kardeşlik Derneği Başkanı Ömer Muzafferoğlu, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa birer konuşma yaptı.

Karşılaşmayı kazanan İTB Futbol Takımı, Ali Salihoğlu Dostluk Maçı Kupasını, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’dan aldı. Her iki takımın futbolcularına ve hakemlere ise madalyaları kaşılaşmayı izleyen azınlık temsilcileri tarafından verildi.

Bu arada İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Ali Salihoğlu’nun babası Şenol Salihoğlu’na etkinliğin anısına plaket hediye etti.

Gencerli’deki dostluk maçında İskeçe Ova Kardeşlik Derneği, misafirlere ikramda bulundu. İskeçe Türk Birliği yöneticileri de etkinlikte tam kadro hazır bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu