Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi 89 mezun verdi

22/06/2023

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi. 21 Haziran Çarşamba günü mezuniyet töreni düzenledi.

Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nden, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında 89 öğrenci mezun oldu.

Yassıköy’deki Astrea salonunda düzenlenen mezuniyet töreni, Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Fuat Perende’nin açılış konuşmasıyla başladı. 

Encümen Heyeti Başkanı Fuat Perende yaptığı konuşmada “Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun. Kendiniz ve başkalarınızla yarışın. Araştırmacı ve yaratıcı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanı başarısız kılar. Anneniz ve büyüklerinize saygılı olun. Sizleri güzel işlerde görmek, emeğinizin semeresi olacaktır” dedi.

Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Okul Müdürü Tunalp Mehmet konuşmasında, “Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz, Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Celal Bayar Lisesi sizleri sevgiyle, hasretle uğurluyor. Yolunuz açık aydınlık, bahtınız açık olsun” görüşlerine yer verdi.

Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Okul Müdürü Yardımcısı Yorgos Maritis tüm mezun olan öğrencileri tebrik etti. Maritis konuşmasında, “Biz hepimiz beraberiz, birlikte yürümeye hazırız. Biz öğretmenler sizlerden bir şey istediğimizde sizler bizleri geçtiniz, bunun fazlasını yaptınız. Hepinize hayatınızda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

İAKTİF OLUN, TOPLUMUN PARMAKLA GÖSTERDİĞİ ŞAHSİYETLER OLMAYI HEDEFLEYİN”

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, eşi İlayda Ünal’ın yurt dışı seyahati nedeniyle bu programa katılamadığını belirterek selamlarını iletti. Konuşmasının ilk bölümünde mezun olan öğrencilere seslenen başkonsolos Ünal, “Azim hedef koymakla, hedef koymak da bilgiyle mümkündür. Sizler öğretmenlerinizi en iyi şekilde özümseyeceksiniz ve bunları uygulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bu eğitim yuvasından sonra önümüzdeki dönemde başka eğitimlere tabi kalacaksınız” diye konuştu.

Son olarak öğrencilere tavsiyelerde bulunan Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal sözlerini, “Alnınız daima açık olsun, bilinciniz de daima yüksek olsun. Ama her şeyden önce cesaretli olun. Hayatın sizlere sunduğu fırsatları iyi değerlendirin. Aktif olun. Toplumun parmakla gösterdiği şahsiyetler olmayı hedefleyin. Sizlere nice sonsuz başarılar diliyorum ve sizleri sevgiyle kucaklıyorum, hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek tamamladı.

Ardından öğrencilerden oluşan folklor ekibi sahne alarak, oynadıkları halk oyunları ile geceye renk kattı.

Program, mezun olan öğrencilerin yıl içinde önemli anlarını gösteren sinevizyon gösterisi ile devam etti. Programın devamında mezun olan öğrencilere okul yönetimi, öğretmenler ve encümenler diplomalarını takdim ettiler.

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi 2022 – 2023 eğitim yılını dereceyle tamamlayan öğrenciler şöyle:

Birinciler: Mehmet Nuri, Selcen Nisa Demir, Ceren İkra Demir – 20 (not ortalaması)

İkinci: Besim Ali Apti Mehmet – 19,7 (not ortalaması)

Üçüncü: emine Mehmet -19,6 (not ortalaması)

Etkinlik, Celal Bayar Azınlık Lisesi son sınıf öğrencileri adına okul birincileri Mehmet Nuri, Selcen Nisa Demir ve Ceren İkra Demir, okul yönetimi ve öğretmenlere hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. Daha sona mezun olan öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu