Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kozlukebir Belediyesinin düzenlediği Yunanca dil kursları eğitim dönemi tamamlandı

19/06/2023

Kozlukebir Belediyesi’nin düzenlediği kadınlara yönelik Yunanca dil kursları eğitim dönemi, 7 Haziran 2023 Çarşamba günü Karacaoğlan Belediye Salonunda ve 14 Haziran Çarşamba günü Kozlukebir Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenler ile tamamlandı.

Törende, gönüllü eğitmenler arasında Dimokritio Üniversitesi Karadeniz Bölgesi Dilleri, Edebiyatı ve Kültürü Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Dimasi Maria, Yunan dili ve edebiyatı bölümü öğrencisi Yannakidou Zoi ve Karadeniz Dilleri, Edebiyatı ve Kültürü bölümü mezunu aynı bölümde yüksek lisans öğrencisi Betül Ahmet ve kursiyerler yer aldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, kursiyerleri tebrik ederek, katılımın bu kadar yoğun olmasının bu alandaki girişimlerin başarılı olduğunun bir kanıtı olduğunu ve kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Ayrıca başkan Ahmet, “Bu noktada bizler, bu tür sosyal faaliyetlerle, kadınların dil öğrenimi, gençlerimizin futbol turnuvaları ve çocuklarımızın sinema gösterimleri gibi etkinliklerle yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. Son olarak belediye başkanı Rıdvan Ahmet, gönüllü öğretmenlere katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Tören sonunda kursa katılan kadınlara, katılım belgeleri verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu