Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği “Kültür – Sanat Şenliği” 19 Haziran Pazartesi günü

19/06/2023

İskeçe Türk Birliği’nin düzenlediği, “KÜLTÜR – SANAT ŞENLİĞİ” 19 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Etkinlik, İskeçe Azınlık Ortaokul – Lisesi Spor Sitesi’nde yapılacak ve saat 17:30’da başlayacak. 

19 Haziran 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikte İskeçe Türk Birliği’ne bağlı Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergileri yapılacak, İTB’nin kurs ve çalışma grupları gösteriler sunacak. İTB’nin düzenleyeceği Kültür Sanat Şenliği’nde dikiş – nakış kursları tarafından “Dünden Bugüne Geleneksel Kıyafetler Defilesi” de gerçekleştirilecek. Sergide, İskeçe yöresine özgü geleneksel önlük (fıta) bölümü de yer alacak. Etkinlik, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Okul Aile Birliği’nin desteğiyle yapılacak.

Festival havasında geçecek etkniklte, el sanatları kurslarının yıl sonu sergilerinin yanı sıra, resim kursu sergisi, İTB müzik kursları canlı performansı, İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü gösterisi, İTB Müzik Korosu konseri ve İTB Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileri yapılacak. Öğrencilere ise hatıra belgeleri verilecek.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu ile Kadınlar Kolu ise yiyecek ve içecek ikramında bulunacak. Etkinliğe tüm halkımız davetlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu