Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Buna benzer kutsallara saldırı olaylarının bölgemizde meydana gelmiş olması düşündürücüdür”

17/06/2023

Gümülcine Müftülüğü İskeçe’deki Ilıca köyünde camiye yapılan saldırıyı kınadı.

Müftülükten yapılan açıklamada, “Buna benzer kutsallara saldırı olaylarının yaşandığı bir çok ülkenin yanı sıra, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın yaşadığı bölgelerde de meydana gelmiş olması düşündürücüdür” denildi.

Gümülcine Müftülüğü açıklamasında şunları kaydetti:

“İskeçe Mustafçova Belediyesi’ne bağlı ILICA köyünün Kaplıcalar Mahallesi’ndeki camiye Fransa vatandaşı olan şahıs tarafından kabul edilemez bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Caminin demirbaşlarının yanı sıra camide bulunan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimler parçalanarak sayfaları yırtılmıştır. Buna benzer kutsallara saldırı olaylarının yaşandığı bir çok ülkenin yanı sıra, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın yaşadığı bölgelerde de meydana gelmiş olması düşündürücüdür. Birlik, beraberlik, barış ve huzurun telkin edildiği ve yaşandığı camiye, tüm insanlığa hidayet rehberi olarak gönderilen Yüce Kitabımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Batı Trakya’da hakim olan; barış, huzur ve toplumsal dayanışmayı bozmaya yönelik saldırının faili cezalandırılarak olayın aydınlatılmasını beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu