Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Ilıca Camiine saldırı… Saldırgan Kuran’ı Kerim’i parçaladı…

15/06/2023

İskeçe iline bağlı Ilıca köyündeki camiine giren şahıs, camideki Kur’an-ı Kerimleri parçalayarak yere attı, minberin perdesini sökerek başına sardı.

Konuyla ilgili İskeçe Müftülüğünden yapılan açıklama şöyle:

“Bugün (15 Haziran Perşembe) saat 18:00 sularında Fransız vatandaşı olduğunu öğrendiğimiz bir şahıs, Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Ilıca Bölgesi Kaplıcalar mevkiinde bulunan caminin içine girip, minberin perdesini sökerek başına sarmış ve caminin içinde bulunan Kur’an-ı Kerimleri parçalayarak yere atmıştır. Olaya ilk şahit olan Ilıca Nahiyesi eski Müdürü Hasan Nazır’dan aldığımız bilgilere göre, bu şahıs polisler tarafından göz altına alınarak Şahin Karakoluna götürülmüştür.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Mustafaçova Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Delihüseyin ve Ilıca Aşağı Mahalle Mütevelli Heyeti Başkanı Eyüp Köse ile istişare ederek Fransız vatandaşı şahıs hakkında şikayette bulunulmuştur.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve mabedimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınar, barış ve huzur ortamını yok etmeye yönelik bu tür saldırıyı gerçekleştiren karanlık ruhlu şahsın hak ettiği cezaya çarptırılmasını bekleriz.

Milletimiz söz konusu olayı endişe ve şaşkınlıkla karşılamıştır. Rabbim bu tür dini değerlerimize saldıran kötülerden korusun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu