Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Fenerbahçeliler Derneğinin davasında karar açıklandı

14/06/2023

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinin isminde yer alan “Batı Trakya” ibaresi nedeniyle açılan kapatma davası 14 Haziran Çarşamba günü görüşüldü.

Rodop ili tek hakimli asliye hukuk mahkemesinde görüşlen dava, savcı beyanının itiraz başvurusunu geri çekmesi üzerine dava sonuçlandı.

Davanın avukatı İlker Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinin bugüne kadar olduğu bundan sonra da yasal olarak faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

Duruşmaya Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mümin Hasan ve dernek yöneticileri, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara ve derneğin hukuk danışmanı İlker Çavuşoğlu katıldı.

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinin sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Derneğimizin 14 Haziran 2023 tarihindeki, Rodop İli Tek Hakimli Asliye Hukuk Mahkemesi nezdindeki duruşmasında, aleyhimize açılan itiraz davasında sayın savcı itiraz başvurusunu geri almıştır. Bu gelişmeyle ilgili yazılı basın duyurusu yayımlayacağız. Yanımızda olan herkese teşekkürler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu