Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği “Kültür – Sanat Şenliği” düzenliyor

13/06/2023

İskeçe Türk Birliği, “KÜLTÜR – SANAT ŞENLİĞİ” adı altında etkinlik düzenliyor. 16 Haziran 2023 Cuma günü İskeçe’de gerçekleştirilecek etkinlikte İskeçe Türk Birliği’ne bağlı Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergileri yapılacak, İTB’nin kurs ve çalışma grupları gösteriler sunacak. İTB’nin düzenleyeceği Kültür Sanat Şenliği’nde dikiş – nakış kursları tarafından “Dünden Bugüne Geleneksel Kıyafetler Defilesi” de gerçekleştirilecek.

Festival havasında geçecek etkniklte, el sanatları kurslarının yıl sonu sergilerinin yanı sıra, resim kursu sergisi, İTB müzik kursları canlı performansı, İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü gösterisi, İTB Müzik Korosu konseri ve İTB Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileri yapılacak. Öğrencilere ise hatıra belgeleri verilecek.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu ile Kadınlar Kolu ise yiyecek ve içecek ikramında bulunacak. Kültür Sanat Şenliği 16 Haziran 2023 Cuma günü saat 17:00’den itibaren başlayacak. Etkinliğe tüm Batı Trakya halkının davetli olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu