Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Bizler güdülecek sürü veya azarlanacak çocuk değiliz”

10/06/2023

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Meclis Adayı Avukat İlhan Mehmet, Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin Rodop ilini ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara, “Azınlığı bu kadar küçük düşürücü ve aşağılayıcı bir davranışa tanık olmamıştım. Kimse unutmamalıdır ki bizler güdülecek sürü veya azarlanacak çocuk değiliz” sözleriyle değerlendirdi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İlhan Mehmet şunları kaydetti:

Sayın Bakoyanni dün (9 Haziran Cuma) Rodop Balkan koluna gerçekleştirdiği ziyaret sırasında kısaca özetlemek gerekirse “Kendisinin ve Yeni Demokrasi partisinin bugüne kadar hep azınlığın yanında olduklarını, ancak son seçim sonuçlarından sonra ve eğer bu sonuçlar 25 Haziran’da da tekrarlanırsa, ne kendisinin ne de partisinin artık azınlık haklarını koruyamayacağını” belirtti. Son yıllarda, en azından siyasetle uğraşmaya başladım dönemden itibaren, azınlığı bu kadar küçük düşürücü ve aşağılayıcı bir davranışa tanık olmamıştım!!. Bu ifadelerin, sayın Bakoyanni gibi, geçmişte azınlık hakkında en azından olumlu adımlar atmış olan bir aile mensubu politikacıdan gelmesi ayrıca üzüntü vericidir.

Azınlığımız kendi içinde belli dinamikleri olan, ancak seçimlerde genel olarak kendi ilkeleri ve sağ duyusuyla hareket edip, hem mikro hem makro çıkarları doğrultusunda oy kullanan bir topluluktur. Uzun yıllardır kültürel, sosyal ve ekonomik  açıdan kan kaybetmesi, geleceğe yönelik umudunun azalması, azınlığın bu seçimlerdeki yöneliminde etkili olmuştur.  O yüzden siyasi kadrolar, azınlığımızı seçim oyunlarına alet etmek yerine, bizlere içten ve samimi olarak yaklaşarak, bu kabuklaşmış sorunlarımıza çözüm yolları üretmelidir. Bunu yapacak olan siyasi partinin, hiçbir etki altında kalmadan, oylarımızın çoğunlugunu alacağından kimsenin şüphesi olmasın! Kimse unutmamalıdır ki bizler güdülecek sürü veya azarlanacak çocuk değiliz!!!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu