Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Milletvekili Özgür Ferhat ELPAN fabrikasının açılış törenine katıldı

09/06/2023

Rodop SİRİZA Milletvekili Özgür Ferhat, sanayi bölgesinde üretim faaliyetlerine başlayan ELPAN fabrikasının açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan milletvekili Ferhat, söz konusu yatırımla birlikte ilk etapta 150 kişiye iş istihdamı sağlayacağını belirterek, “Bölgede gençlerimize iş sahaları, istihdam, kaliteli iş ve yaşam koşulları siyasi acendamızın ilk maddesidir. Daha çok ve büyük yatırımları sanayi bölgesine ve Rodop ilimize kazandırmak öncelikli hedefimizdir” görüşlerine yer verdi.

ELPAN yönetim kuruluna bu yatırımlarından dolayı teşekkür eden Ferhat, “Siyasi çalışmalarımızın yatırım ve kalkınma anlamında bölgemiz Rodop ilinde karşılık bulması bir şeyleri toplumumuz için iyi ve doğru yaptığımızı ifade etmekte. Dün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve yeniden faaliyete geçen, eski SHELMAN fabrikası yeni yatırım planıyla büyük sanayi şirketlerinden ALFA WOOD’sun himayesi altında ELPAN fabrikası olarak iş ve üretim hayatına başladı. Çok yoğun basınç altında sıkıştırılmış talaş ve yongadan yapılan, doğramacılıkta kereste olarak kullanılan yapay ve sunta tahta ve diğer ürünleri üretecek olan fabrika ilk etapta bölgemizde 150 kişiye iş imkanı sağlayacak. İkinci etapta çok daha fazla işçi kapasitesine ulaşması öngörülüyor. ELPAN yönetim kuruluna, yatırımcılar ve iş adamları Agorastu ve Adamopulos ailelerine bu yatırımı buraya yaptıkları için teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu