Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği Resim Kursu öğrencileri, Edirne’de etkinliğe katıldı

07/06/2023

İskeçe Türk Birliği Resim Kursu öğrencileri 4 Haziran Pazar günü  Edirne’ye günübirlik gezi düzenledi.

İskeçe Türk Birliği  Resim Kursu ögrencileri ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadınlar Kolu Türkiye Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği tarafından düzenlenen “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliğine katıldı.

İTB ekibi, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu ve Resim Kursu eğitmeni Zeynur Bargan başkanlığında Edirne’deki etkinliğe katıldı.

Meriç Nehri kenarındaki restoranda düzenlenen kahvaltıda Batı Trakyalı çocuklar ve aileleri ile Edirne’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki sevgi evlerinde kalan çocuklar bir araya  geldi.

Etkinliğe; Türkiye Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük , Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katıldı.

Büyükelçi Murat Ahmet Yörük yaptığı konuşmada 4 Haziran Dünya Kahvaltı Günü’nün asıl amacının zengin Türk kahvaltı geleneğini hem yurt genelinde hem ülke dışında tanınır, bilinir bir birliktelik vesilesi haline getirmek olduğunu söyledi.

Konuşmalar sonrası illüzyon gösterisi izleyen çocuklara Osmanlı macunu ikram edildi ve çeşitli hediyeler verildi.

Batı Trakya’dan gelen çocuklar aileleriyle, Balkan Tarihi ve Ekmekçizade Kervansarayı müzelerini de gezdi. İTB ve GTGB ekipleri Edirne’de serbest zaman geçirdikten sonra aynı gün İskeçe’ye döndü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu