Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Geleneksel Kiraz Festivali 9-10-11 Haziran’da

07/06/2023

Yassıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek 21. Kiraz Festivali 9-10-11 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Bu yılki festivalde yine sanatçılar konser vereck. 10 Haziran Cumartesi akşamı Yorgos Ksanthiotis sahne alırken, 11 Haziran Pazar akşamı ise sevilen sanatçı Yusuf Güney konser verecek.

Konuyla ilgili Yassıköy Belediyesinden yapılan açıklama şöyle:

“Yassıköy Belediyesi 21. Kiraz Festivali’ni düzenliyor.

Yorgos Ksanthiotis ve Yusuf Güney konserleri festivale renk katacak.

Yassıköy Belediyesi tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenecek Kiraz Festivali 9-10-11 Haziran  tarihlerinde gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da festival etkinlikleri Bulatköy’de yapılacak. Rodop ili Yaka bölgesinin markası haline gelen ve yerel halk için önemli bir geçim kaynağı olan kirazın sergilenmesi ve tanıtımını amaçlayan festival kapsamında çeşitli kültürel etkinlikler ve faaliyetler yer alacak.

Geleneksel Kiraz Festivali’ne bu yıl iki sanatçı damga vuracak. 10 Haziran Cumartesi akşamı ünlü şarkıcı Yorgos Ksanthiotis sahne alırken, 11 Haziran Pazar akşamı ise sevilen sanatçı Yusuf Güney gönülleri mest edecek.

Üç gün boyunca festival alalında çeşitli yerel ürünlerin sergileneceği bir pazar kurulacak. Satış yapmak isteyenler ve kantinler için izin alma süreci başlatılmış olurken, ilgilenenlerin 2534350100 numaralı telefondan Yassıköy Belediyesi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu