Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Edirne’de “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliği düzenlendi

06/06/2023

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği tarafından düzenlenen “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliğine Batı Trakya’dan Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadınlar Kolu ve İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu katılım sağladı.

Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük yaptıkları konuşmalarda Batı Trakya’dan gelen öğrenci ve aileleriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılmış olan Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinin bir devamı olan Dünya Kahvaltı Günü’ne Batı Trakya giden çocuklarımızla birlikte, Edirne’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki sevgi evlerinde kalan çocuklar da katıldı.

Etkinlik kapsamında, zengin Türk Kahvaltısı çeşitleri, ilizyon gösterisi ve katılım sağlayan çocuklara hediye takdimi yapıldı. Programın devamında konuk heyet, Balkan Tarihi ve Ekmekçizade Kervansarayı Müzelerini gezdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu