Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Κireççiler ve Paşevik köylerinde hatim coşkusu

29/05/2023

İskeçe Müftülüğü çatısı altında faaliyet gösteren Kireççiler ve Paşevik Kur’an Kursları 28 Mayıs Pazar günü hatim merasimi düzenledi.

Paşevik köyü hatim merasimine İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu ile birlikte katıldı. Aynı gün Kireççiler köyünde düzenlenen hatim merasiminde ise, Müftü Trampa’yı Vaiz İrfan Şebek temsil etti.

28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşen hatim merasimlerinde; öğrencilerin Kur’an tilâveti, şiir ve ilâhiler büyük beğeni kazandı. Müftü Trampa, Paşevik hatim töreninde yaptığı duanın ardından Paşevik köyü Kur’an Kursu öğrencilerini, ailelerini ve onları yetiştiren hocalarını tebrik etti ve başarılar diledi. Müftü Trampa yaptığı selamlama konuşmasında soydaşlarımızın birlik ve beraberliğinin en güçlü bir şekilde sergilendiği hatim merasimlerine İskeçeli Müslüman Türklerin bu denli ilgi göstermesinin toplumdaki kardeşlik ruhunun ne denli canlı olduğunun göstergesi olduğunu vurguladı.

Paşevik köyündeki Hatim törenine İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın yanısrıa Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Mustafçova Ana Muhalefet Liste Başkanı Cemil Kabza,  muhalefet liste başkanları Ahmet Kurt ve Önder Meçoğlu ile Belediye Başkan Adayı Mücahid Dükkancı, azınlığımızın önde gelen temsilcileri, Müftülüğün din görevlileri ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

Paşevik köyü hatim töreninin ardından misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu