Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları’nın bu dönemki son etkinliği Şahin’de yapıldı

26/05/2023

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”nın Şahin’deki etkinliği 24 Mayıs  2023 Çarşamba günü yapıldı. İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları’nın bu dönemin son etkinliği İskeçe’ye bağlı Şahin köyünde gerçekleştirildi.

Şahin Karaca Ayşe Kültür Merkezinde  gerçekleşen etkinliğe ,  İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, milletvekili  Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’in eşi Ayşe Delihüseyin, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun eşi Nilüfer Hraloğlu, İTB Kadınlar Kolu üyeleri ve  İTB  Dikiş Nakış Kursu eğitmenleri ve öğrencileri ve çok sayıda Şahinli kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Şahin Kursu Eğitmeni Fatma Emir  yaptı. Fatma Emir yaptığı konuşmada  etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek onları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından söz alan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek İskeçe  Türk Birliği kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinlierin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

Daha sonra konuşan  İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu da yaptığı konuşmada “İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Sevil Şerifoğlu şunları dile getirdi: “İskeçe Türk Birliği  olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra  kadınlarımızın  sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için  isteklekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak,  yemek,  piknik  ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek  daha sağlıklı daha mutlu  daha huzurlu  kadınlar, anneler,  eşler  görmeyi hedefliyoruz. Bizler bunları yaparken  diğer kurumlar ile istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün Şahin köyümüzde bizlere çok sıcak bir misafirperverlik gösteren kadınlarmıza da ayrıca teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz”.

Şahin’deki etkinliğin konuğu  Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Sevgi Giretli oldu. Sevgi Giretli “Sağlıklı beslenme ve sağlıklı öğün hazırlama” konulu konuşmasında sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak öğünlerin zamanında ve dengeli olarak yenmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Son olarak da konu ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda Şahin Kursu öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.

Ardından misafirler İskeçe Türk Birliği Şahin Biçki Dikiş ve El Sanatları Kursunu ziyaret ederek öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu