Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Abdullah Eren: “Evlad-ı Fatihan Cumhurbaşkanımızı hep çok sevdi”

23/05/2023

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Büyük Rumeli Buluşması’nda soydaşlarla bir araya geldi.

Balkan coğrafyasından, Kafkasya’dan anavatan Türkiye’ye göç etmiş ve Türkiye’de eğitimlerine devam eden soydaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında; “Nerede bir vatandaşımız soydaşımız varsa, biz oradayız. Bu anlayışla Rumeli’den Kafkasya’ya herkesin yanında olduk, destek verdik. Hiç bir kardeşimizi çaresiz sahipsiz hissettirmedik. Tüm bu çalışmalarımız sayesinde yüzyıllık hasretin ardından Evlâd-ı Fatihan’ın gönlünü yeniden kazandık, yeniden fethettik.” dedi.

Türkiye’de hizmet götürülmedik tek karış toplak kalmadığı gibi Rumeli’de de dokunmadık yer bırakmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trakya’nın ötesinde bulunan tüm ülkeleri soydaşlarımız yaşadığı şehirlerini tek tek ziyaret ettik. Rumeli’nin her taşını her camisini, türbesini çarşısını bir nakış misali ilmek ilmek kalbinize işledik” dedi.

Abdullah Eren: Evlad-ı Fatihan Cumhurbaşkanımızı hep çok sevdi

Evlad-ı Fatihan’da büyük hizmetlere imza atan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı Başkanı Abdullah Eren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyük Rumeli Buluşması’nda soydaşlarla bir araya gelerek hasret gidermesini sosyal medya hesabından değerlendirdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Evlad-ı Fatihan’da yaşayan Müslüman Türk soydaşlar tarafından çok sevildiğini belirtti.

Abdullah Eren, paylaşımında, “Evlad-ı Fatihan Cumhurbaşkanımızı hep çok sevdi. Mağdur, mahzun, mağrur Rumeli evlatlarının mirasına en güçlü şekilde sahip çıkan liderimizin talimatıyla Balkanlarda onlarca proje gerçekleştirdik; binlerce öğrenci burslandırdık. Rumeli’nin emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu