Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Biz bu ülkenin kalkınması için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz”

19/05/2023

PASOK Partisi Rodop Milletvekili adayı Sibel Mustafaoğlu, seçim kampanyası çalışmaları kapsamında 18 Mayıs Perşembe akşamı halka seslendi.

Konuşmasının ilk bölümünde milletvekili adayı Sibel Mustafaoğlu, “Biz bu ülkenin Vatandaşlarıyız, biz Avrupa Vatandaşlarıyız, bu ülkenin kalkınması için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” görüşlerine yer verdi.

“BATI TRAKYA ATİNA’DAN BAKILDIĞI GİBİ DEĞİL SAYIN MİÇOTAKİS”

Yeni Demokrasi hükümetine eleştirilerde bulunan Mustafaoğlu Başbakan Miçotakis’e şu sözlerle seslendi:

“Bölgenin kalkınması için, özellikle çok zor günler geçiren esnafımız, sanatkarlarımız, haneler, çiftçiler için, tekrarlıyorum Azınlık insanı için ne yaptığını rakamlarla, bölgelerle açıklamasını istiyorum. Biz bu bölgeye hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz. Batı Trakya Atina’dan bakıldığı gibi değil Sayın Miçotakis. Bölgeye defalarca geldiniz. Son konuşmanızda, Gümülcine Müzik Sarayında, bölgenin kalkınmasından söz ettiniz. Hangi kalkınmadan acaba? Azınlık her geçen gün kan kaybediyor, tabiiki ekonomik alanda, gençler bölgeyi terk ediyor, oysa Sayın Başbakan siz demografik yapıdan bahsediyor musunuz? Bölge böyle giderse korkarım demografik yapının aldığı tahribatı onarmaya kimsenin gücü yetmeyecek.”

“BU AZINLIĞIN NE OLDUĞUNU ULUSLARARASI ANLAŞMASI BELİRLEMİŞTİR, AZINLIK İNSANI DA KENDİNİ İYİ BİLİR”

Seçimlere çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Mustafaoğlu, “Ben bir PASOK Milletvekili Adayı olarak, siz sevgili soydaşlarım eğer destek verirseniz ki ben bu akşam bu desteği gördüm hep birlikte bölgemizin sorunları için savaşacağım, mücadele edeceğim. Bazıları gibi yok orası Pomak köyü, burası Roman mahallesi ayrımını hiçbir zaman düşünmedim. Bu bize yakışmaz. Bu Azınlığın ne olduğunu uluslararası anlaşması belirlemiştir, Azınlık insanı da kendini iyi bilir. Yakıştırma kimliklere karşı olduğumu açıkça belirtiyorum” görüşlerine yer verdi.

“YALANLARLA BİR YERE KADAR. ARTIK İNSANIMIZIN BOŞ LAFLARA, KARNI TOK

Seçim kampanyası sırasında yaşadığı bir anı anlatan Mustafaoğlu sözlerine şöyle devam etti “Bu akşam size bu seçim ziyaretlerim sırasında yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum. Bir köyümüze gittiğimde bir kardeşimiz bana İlhan Ahmet 2004 yılında tütün primi almasını sağladığını söyledi. Şaşırdım kaldım. Yıl 2023, 2004 yılındaki bir hareketinden bahsediyor. Bunu neden söylüyorum. Çünkü biz aslında geçmişe değil, bu güne, geleceğe odaklanmalıyız. 2004 çok geride kaldı. 2004 yılında doğan bir çocuk bugun Üniversite 1. Sınıfa gidiyor ve ihtiyaçlarını ailesi karşılaması lazım. Ay dediğin nedir, hani derler ya kapı arkasında. Kira, elektrik, su faturaları geliyor. Bunlarla baş etmek gerekir. Dolayısıyla 2004 aklıyla değil, 2023- hatta 2024 aklı ile neler yapmamız gerektiğine odaklanmalıyız. Anlatmak istediğim aile ekonomisinin güçlenmesine büyük önem vermeliyiz. Bunu bir şekilde halletmenin yollarını biz siyasiler olarak aramalıyız. Yalanlarla bir yere kadar. Artık insanımızın boş laflara, karnı tok. İcraat istiyor icraat!

Yıllarca icraat satanlar nerede? Neden insan içine çıkamıyorlar? Ve neden bu Azınlık insanından köşe bucak kaçıyorlar?

Neden Azınlığın yanında değil de azınlığın güzide kurum ve kuruluşlarına saldırarak, din görevlilerimizi parçalara bölerek, sinsi hareketlerle insanımızı korkutarak oylarını almaya çalışıyorlar?

Nedenleri çok! Çünkü Azınlıktan koptu Sayın İlhan Ahmet. Ortalıkta dolaşamıyor. Gittiği yerlerde kapılar yüzüne kapanıyor. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Azınlığımızın aile ekonomisi son yıllarda büyük ölçüde darbeler aldı. Ekonomik sıkıntılar aileleri parçaladı. Gençlerimiz aldıkları diplomaları duvara asıyor ve taşeron işçi olarak Avrupa’nın başka bölgelerine gidiyor. Benim bu durumu kabullenmem mümkün değil.

Gençlerimizin bu bölgeyi terk etmelerine de gönlüm razı değil.

Dolayısıyla ve tek kelimeyle sistemin milletvekili değil, Azınlık toplumunun milletvekili olarak Atina’da mücadele sert bir biçimde verilmediği sürece her geçen daha iyi, her gelecek gün de daha kötü olacak.”

“YALANA, DOLANA, ÇIKARCILIĞA HAYIR DİYORUZ

PASOK Partisinde herkes her fikri söylemekte bağımsız olduğunu söyleyen milletvekili adayı Sibel Mustafaoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Ben başkanım Andrulakis’e güveniyorum. Vizyonu açık bir insan, gençliğin ve geleceğin ne istediğini bilen bir vizyona sahip. Parti kurmayları da aynı.  Dolayısıyla PASOK Partisinde herkes her fikri söylemekte bağımsızdır.

Partim ne derse evet diye bir şey yok. Partime azınlığın sorunlarını aktarmam gerekir ki çözümü için partim bana evet desin. Aksi halde başarı olmaz, bağımsızlık olmaz, istediğini söyleyemezsin, dile getiremezsin.

Ben bu konuda çok rahatım. Bugüne kadar söyleyemeyenler düşünsün. Benim çekinecek hiçbir şeyim asla olmadı ve olamaz!

Çok garip bir seçim süreci yaşadık. Bir kadına hatta hiç bir insana edilmeyecek şekilde hakaretlere maruz kaldım. Merak ediyorum seçimlerden sonra sen İlhan Ahmet sokakta nasıl dolaşacaksın. Bana ettiğin hakaretlerin, yaptığın komplolorın, korkutma çabalarınınortaya çıkmayacağını mı düşünüyorsun. Bana ve senin yanında olmayan insanlara attığın tehtid ve rüşvet mesajlarının bilinmediğini mi düşünüyorsun? Yoksa fake hesapların sana ait olduğunu bilinmiyormu sanıyorsun? Sen bizim insanımızı ucuz oyunlarına alet edebileceğine mi inandın. Bugün yarını da var. Yazıklar olsun.

Ben her daim halkımızın yanındayım. Bakın sizin karşınızdayım ve desteğinizi bekliyorum.

Haydi hep birlikte 21 Mayıs Pazar akşamı eskiye, yalana, dolana, çıkarcılığa HAYIR diyoruz. 21 Mayıs Akşamı Rodop ilimizde yeni bir başlangıç için sandıklarda sizin gücünüzün sonucunu görmeyi Allah bize nasip etsin. Haydi hep birlikte yeniye ve daha iyiye. Herşey Azınlığımız için. Her şey Geleceğimiz için. Teşekkürler Gümülcine.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu