Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Türk’ün oyu Türk’e gidecek”

17/05/2023

21 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin AA’ya değerlendirmede bulunan İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarının Yunan Meclisinde ancak bir Türk milletvekili tarafından gündeme getirilebileceğine işaret etti.

Müftülük, vakıflar ve eğitim gibi azınlığın kronikleşmiş sorunlarının bu sayede dile getirileceğini vurgulayan Trampa, “Konuşmalarımızda da dediğimiz gibi Türk’ün oyu Türk’e gidecek. Azınlığımızın oyu Türk vekillerimize gidecek. Eğer biz Batı Trakya Türk toplumu olarak Yunan Meclisine milletvekili gönderemezsek orada sesimizi duyurmamız mümkün olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Batı Trakya’da düzenlenen hatim merasimlerine de değinen Mustafa Trampa, “Bu hatim merasimlerine azınlığımızın bütün idareci ve seçilmiş yöneticileri katılıyor. Burada gereken bütün mesajları verebiliyoruz halkımıza. Yeni gelişmeler olursa bunlar hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. En önemlisi ise bu etkinlikler büyük bir birlik ve büyük bir beraberlik içinde gerçekleşiyor. Köylülerimizle bir araya gelme fırsatı yakalıyoruz. Halkımızın dertlerini, sorunlarını dinleme imkanı buluyoruz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu