Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği’nden ‘Anneler Günü’ etkinliği

16/05/2023

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Anneler Günü” etkinliği, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşti.

Sunuculuğunu Kadınlar Kolu yöneticisi Kübra Osmanoğlu’nun yaptığı etkinlikte, açılış konuşmasını İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan yaptı. Bargan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlarken, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu de yaptığı konuşmada, organizasyon nedeniyle İTB Kadınlar Kolunu tebrik etti ve tüm annelerin gününü kutladı. İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu kadının toplum ve aile içindeki rolüne değinerek, annelerin azınlık çocuklarının eğitiminde belirleyici olduğunu söyledi. Ahmetoğlu, ekonomik sorunlar nedeniyle Batı Trakya’da artan göç nedeniyle aile reislerinin yurt dışında çalışmak zorunda olduğunu, bu nedenle çocuk ve ailenin sorumluluğunun önemli ölçüde annelerin üzerine düştüğünü söyledi.

Konuşmalardan sonra İskeçe ve civar köylerden etkinliğe katılan çocuklar “Anneler Günü” için şiirler okudu. Çocukların şiirleri tüm katılımcılar tarafından yoğun bir şekilde alkışlanırken, etkinliğe katılan anneler de duygulu anlar yaşadı. Anneler Günü kutlamasına katılan tüm çocuklara İTB tarafından hediyeler verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu