Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nden Edirne Trakya Üniversitesi’ne tanıtım gezisi

16/05/2023

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) koordinatörlüğünde, öğrencilere yönelik Edirne’deki Trakya Üniversitesi tanıtım programı düzenlendi.

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rıfat Gürgendereli, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Alperen Karapınar ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Şef Ömer Şahin Sakızcıoğlu tarafından karşılanan lise son sınıf öğrencileri, 12 Mayıs Cuma günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkez Salonunda gerçekleştirilen üniversite tanıtım programına katıldı. Öğrencilere Trakya Üniversitesi hakkında tanıtım klibi ve slayt gösterisinin yanı sıra broşürler dağıtıldı.

Ziyarete ilişkin GTGB’den yapılan açıklama şöyle:

“Lise son sınıflardan oluşan ekibimiz 12 Mayıs Cuma günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkez Salonunda gerçekleştirilen Trakya Üniversitesi tanıtım sinevizyon gösterimini izledi ve sunumuna katıldı.

13 Mayıs Cumartesi günü ise Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Edirne’deki II. Bayezid Külliyesi ve sağlık müzesi ziyaret edildi. Burada öğrencilerimiz Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile görüşme imkânı buldu. Sayın Erhan Tabakoğlu öğrencilerimizin ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Trakya Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Yönetim Kurulu olarak Trakya Üniversitesi tanıtım gezisinin düzenlenmesini sağlayan ve öğrencilerimizi 2 gün Edirne de misafir eden başta Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rıfat Gürgendereli olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu