Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTÖB’den muhteşem ‘Anneler Günü’ kutlaması

13/05/2023

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB), “Anneler Günü” nedeniyle 13 Mayıs Cumartesi günü etkinlik düzenledi.

Gümülcine’deki BTTÖB lokalinde düzenlenen etkinliğe başta anneler olmak üzere, kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik BTTÖB Başkanı Aydın Ahmet’in selamlama konuşmasıyla başladı. Anneler Günü vesilesiyle tüm annelere ayrı ayrı teşekkür eden başkan Ahmet, “Annelerimiz dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygularını taşımakla beraber, bizlerden ise en değerli varlığımız, baş tacımız annelerinizin beklentisi sevgidir. Annelerin istediği tek şey hatırlanmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin anneler gününü kutlarım” diye konuştu.

BTTÖB Genel Sekreteri Asime Hasanoğlu da günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tüm annelerin anneler gününü kutlayan Hasanoğlu, geçmişten günümüze kadar olan süreçte anneler gününün önemine ve ebeveynler için aidiyet duygusunun önemine dikkat çekti.

Son olarak Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif bir konuşma yaparak tüm annelerin anneler gününü kutladı. Anneler günü kutlamasının tarihçesini anlatan müftü Şerif, peygamber efendimizin “Cennet analarının ayakları altındadır” sözlerini hatırlattı. Annelerin çok önemli olduğunu insanlığa çeki düzen veren erkekler değil kadınların olduğuna dikkat çeken Şerif, “Türk kadını bu kadar güçlü olmasaydı bizler tarihte var olamazdık” ifadelerini kullandı.

Daha sonra sırasıyla Ceylin Dila Emin, Arsal Ahmet, Nil Berber Ahmet, Ayaz Demirbaş, Mayra Su Mustafa ve Sare Şerif birer şiir okudular.

Son olarak Klasik Türk Sanat Müziği Dostları korosu, Koro Şefi Galip Galip yönetiminde bir müzik ziyafeti sundular.

Etkinlik, BTTÖB’nin verdiği yiyecek ve içecek ikramıyla sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu