Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Güney Meriç’te Hıdırellez çoşkuyla kutlandı

08/05/2023

Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneğinin Musaköy’de düzenlediği Hıdırellez ve Bahar Şenliği 6-7 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

Etkinliğe Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut Hüseyin ve Derneğin Onursal Başkanı Bekir Mustafaoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’ni temsilen Şerafettin Hurşit, DEB Partisi Gençlik Kolları Başkanı Burak Adil ve civar köylerden soydaşlar katıldı.

Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut Hüseyin, “Güney Meriç’i unutmayalım” sloganına desteklerinden dolayı tüm katılımcılara ve dernek çalışmalarında görev alanlara teşekkür etti.

DEB Partisi Gençlik Kolları Başkanı Burak Adil, Hıdırellez Şenliği etkinliğinde birlikte olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Buradaki gençlerin bizleri karşılaması içimdeki heyecanı daha da büyüttü. Dernek çatısı altında Gençlik Kolunun olması gerçekten de bu bölge için çok önemli. Biz, gençler olarak var oldukça böyle etkinliklere yer vereceğiz. Gelenek ve göreneklerimiz körelmeyecek ve yaşayacaktır” görüşlerine yer verdi.

Etknilik kapsamında, Ebruzen Berna Mustafaoğlu’nun öncülüğünde öğrencilerin eserlerinden oluşan Geleneksel Türk Ebru Sanatı sergisi, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği ile Dinkler Hanımeli Derneği halk oyunları ekiplerinin gösterisi sunuldu. Etkinlik sonunda, Geleneksel Türk Ebru Sanatı öğrencilerine başarı belgeleri takdim edildi. Ayrıca DEB Partisi Gençlik Kolları Başkanı Burak Adil ile Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut Hüseyin’e Ebruzen Berna Mustafaoğlu tarafından hediye takdim edildi.

Etkinlik Pazar günü de Musaköy yakınlarındaki Palamutluk bölgesinde serbest piknikle devam edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu