Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

DEB Partisi EFA genel kuruluna katıldı

04/05/2023

Dostluk Eşitlik Barış Partisi, (DEB) Avrupa Hür İttifakı’nın (EFA) genel kuruluna katıldı.

4 Mayıs Perşembe günü çevirimiçi olarak düzenlenen genel kurulda DEB Partisi Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu’nun yanı sıra Parti adına BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah ve Genel Müdür Yardımcısı Kerem Abdürrahimoğlu yer aldı.

Genel kurulda ilk olarak başkanlık divanı üyelerine söz verildi. Başkanlık divanı üyesi olarak söz alan Pervin Hayrullah, Batı Trakya’daki sorunları içeren bir konuşma yaptı. Daha sonra 2022 yılında gerçekleşen faaliyetler, problemler, resmi kararların ve yeni partilerin EFA’ya üye olma taleplerinin oylamaları gerçekleşti. Program akışı Avrupa’nın çeşitli siyasi partilerinin önerge ve beyannameleri ile devam etti.

Konuyla ilgili olarak DEB Partisinde yapılan açıklama şöyle:

“DEB Partisi, Siciliani Liberi ve Patto per I’Autonomia ile ortaklaşa hazırlamış olduğu beyannameyi EFA üyeleri ve katılımcılara sundu. Bu yılki beyannamede bir kez daha kimliğimizin tanınmaması, %3lük baraj problemi gibi Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın temel sorunları aktarıldı. Beyanname genel kurul sırasında Avrupa’nın farklı bölgelerinden partilerin oylamasıyla oybirliği ile kabul edildi.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi olarak bu yılki genel kurulda ilk defa başkanlık divanında yer aldık. BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah ve Genel Müdür Yardımcısı Kerem Abdürrahimoğlu’na bizleri gururla temsil ettikleri için teşekkür ederiz. Avrupa’da istikrarlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ettiğimizi belirtmek isteriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu