Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kooperatiften tütün ve pamuk üreticilerine önemli uyarı!

30/04/2023

2022 yılı Tarım beyannamesinde tütün ve pamuk bildiriminde bulunan ve 2023 yılı Tarım beyannamesinde de tütün ve pamuk bildiriminde bulunacak olan üreticilerin Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifine başvurmaları gerekiyor.

Kooperatiften yapılan açıklamada, “Bakanlık tarafından her iki ürünü de eken üreticiler için yeni bir programın çıkması öngörülmektedir” denildi.

Konuyla ilgili Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Tarım beyannamesinde (ΟΣΔΕ) 2022 yılında tütün ve pamuk bildirimi yapmış ve ekmiş olan üyelerimiz aynı zamanda 2023 yılında da tütün ile birlikte pamuk bildirimi yapacak olan üyelerimiz 8 Mayıs Pazartesi gününe kadar bize başvurmaları gerekmektedir.

Bakanlık tarafından her iki ürünü de eken üreticiler için yeni bir programın çıkması öngörülmektedir.

Bu programdan sadece kooperatife üye olan üreticiler yararlanacaktır, programın içeriğinde şimdilik sadece pamuk üreticilerinin kilo başına 2 ila 3 cent arası daha fazla para kazanacakları vurgulanmaktadır.

NOT: Üreticilerin cebinden bir kuruş dahi para çıkmayacaktır, biz kooperatif yönetimi olarak sizler adına işin takipçisi olacağız. Bizler her şeyin daha iyisini sizlere sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu