Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Adalet kantarının azınlık aleyhine tartmaya devam ettiğini üzülerek gördüğümüzü kamuoyuyla paylaşmak isteriz”

29/04/2023

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi ile birlikte 2016 yılında Atina’da düzenlediği etkinliği basan Altın Şafak Partisinin dört milletvekiliyle ilgili mahkemenin kovuşturmanın sonlandırılması kararına tepki gösterdi.

29 Nisan Cumartesi günü partiden yapılan yazılı açıklamada, “İlgili talihsiz mahkeme kararı ile adalet kantarının azınlık aleyhine tartmaya devam ettiğini bir kez daha üzülerek gördüğümüzü kamuoyuyla paylaşmak isteriz.” İfadelerine yer verildi.

DEB Partisinden yapılan açıklama şöyle:

“12 Aralık 2016 tarihinde Atina’da ’Helsinki Watch’ ile beraber düzenlediğimiz etkinlik sırasında baskın yapan zamanın Altın Şafak partisi milletvekillerinin sabık Genel Başkanımız Mustafa Ali Çavuş’u ölümle tehdit ettikleri için açılan davanın yargılaması yaklaşık yedi yıl sonra 28 Nisan 2023 tarihinde yapıldı. Mahkeme suç duyurusunun usulüne uygun yapılmamış olması gerekçesi ile kovuşturmanın sonlandırılmasına karar verdi. İlgili talihsiz mahkeme kararı ile adalet kantarının azınlık aleyhine tartmaya devam ettiğini bir kez daha üzülerek gördüğümüzü kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu