Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Nazmi Arif milletvekili adaylığından çıkarıldı

26/04/2023

MERA 25 partisi, Rodop milletvekili adayları arasında yer alan Nazmi Arif’i aday listesinden çıkardı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Nazmi Arif, “Mera25 Partisi yerel örgütünün bazı üyeleri, adaylığımın ilk anından itibaren şahsıma karşı cephe almış ve partinin aday değerlendirme Komisyonunu pes ettirene dek korkunç bir baskı uygulamıştır” ifadelerine yer verdi.

Arif yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli arkadaşlarım,

Mera25 Partisi Milletvekili adaylığımın, Parti kararı ile, artık geçerli olmadığını bildirmek isterim.

Mera25 Partisi yerel örgütünün bazı üyeleri, adaylığımın ilk anından itibaren şahsıma karşı cephe almış ve partinin aday değerlendirme Komisyonunu pes ettirene dek korkunç bir baskı uygulamıştır.

MERA25 parti’sinin tüm yetkililerine gönderilen mesajlarda ve protesto mektuplarinda yer alan komik suçlamalar arasında, DEB partisi ile geçmişte olan ilişkim ve asılsız iddialar arasında da, Avramopoulos’un daha kurulmadan dağılan (KEP) partisine üye oluşum yer almaktadır.

Bu arada, MERA25 Partisi yetkililerine, aleyhimde gönderilen mesajlarda, gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan siyasi yalanların ve iftiraların yer aldığı da dile getirilmektedir. Bu arada, benim Mera25 Partisinden Milletvekili adayı olduğumun açıklanması, beni çetin bir insan hakları mücadelecisi olarak bildikleri için, Yunan derin devletinde büyük bir karışıklık ortamı ve çok ciddi endişe ve kaygılar meydana getirmiş ve çıkar odakları ile oligark çevrelerinde ise, büyük rahatsızlıklar oluşturmuştur..

Bu durum ise, beni üzdüğü derecede onurlandırmaktadır.

Adaylığımın açıklandığı andan itibaren yanımda yer alan ve daha iyi bir yarın hayalini paylaşarak şahsıma oy kullanmayı düşünmüş olan herkese, gönülden teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu