Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya’da Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı

21/04/2023

Ramazan Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramın birinci günü başkonsolosluk bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes de katıldı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda düzenlenen bayramlaşma töreni 21 Nisan Cuma günü saat 10:00 – 11:30 arasında yapıldı. Törene Evros, Gümülcine, İskeçe illeri ile yurt dışından yüzlerce soydaş katıldı.

Bayramlaşma töreninde konukları, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal’ın yanısıra, konsolosluk çalışanları karşıladı. Törene katılanlar Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ile de bayramlaşma imkanı buldu.

Törene İskeçe ili milletvekilleri Burhan Baran ve Hüseyin Zeybek, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Ìskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu,DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, eyalet başkan yardımcısı Ahmet İbram, eyalet meclis üyeleri, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Şapçı Maronya Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis, azınlık mensubu eyalet ve belediye meclis üyeleri ile azınlık kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Başkonsolosluktaki bayramlaşmanın yanısıra azınlık kurum ve kuruluşlarında da bayramlaşma törenleri düzenlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu