Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTDD Bursa Şubesi Kahramanmaraş’ta iftar programı düzenledi

19/04/2023

Türkiye’deki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi bu yıl deprem bölgesinde gerçekleştirdiği iftar programlarına devam ediyor.

BTTDD Bursa Şubesi dernek üyeleri Kadir Gecesi akşamı, depremden etkilenen bölgelerden Kahramanmaraş’ta iftar programı gerçekleştirdi.

Daha önce Hatay, Malatya ve Gaziantep’te düzenlenen iftar programlarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer, “Depremzede vatandaşlarımıza iletilen binlerce iftarlık ikramımız sonrası mübarek Kadir Gecesinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen iftar programı ile Ramazan organizasyonumuzu sonlandırdık. İlk başlarda tek iftar düşüncesi ile başlayan bu organizasyon içerisinde hemşerilerimizin inanılmaz destek ve yardımları ile dört iftar ve sahur düzenleme şansı yakaladık. Batı Trakya Türklerinin yardımseverliği ve anavatana bu derece bağlı olmaları bizleri tabii ki son derece gururlandırdı” görüşlerine yer verdi.

“Hemşerilerimizin inanılmaz desteği ile gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmenin mutluluğu paha biçilemez” diyen başkan Karaömer sözlerine şöyle devam etti:

“BTTDD Bursa şubesi olarak depremin ilk anından beri bu bölgeye gönderilen yardımlarımız, iftarlarımız, çocuklarımıza ve kadınlarımıza özel olarak dağıtılan malzeme ve oyuncakların hazırlanmasında ve deprem bölgesine ulaştırılmasında desteği bulunan tüm hemşerilerimize, derneğimizin Kadın ve Gençlik Kollarına Yönetim Kurulum adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Şunu da ayrıca belirtmek istiyorum ki, bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak deprem bölgesini yalnız bırakmadan elimizden geleni yapmaya, hemşerilerimizi oralarda temsil etmeye ve anavatanımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu