Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Hasköy’de toplu iftar programı

18/04/2023

Rodop ilindeki son toplu iftar programı Hasköy’de yapıldı.

Rodop ilindeki son toplu iftar programı Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’in doğup büyüdüğü köy olan Hasköy’de yapıldı.

Hasköy’deki iftara çok sayıda soydaş katıldı. Yemek duasını yapan İbrahim Şerif iftar programına katılan herkese teşekkür etti. Ramazan ayının önemine değinen müftü Şerif, tüm soydaşların Ramazan bayramını tebrik etti.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal iftar programının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Son olarak başkonsolos Ünal, Ramazan bayramının birinci günü Gümülcine Başkonsolosluğu’nda düzenlenecek olan bayramlaşma törenine tüm soydaşları davet ederek, herkesin Ramazan bayramını tebrik etti.

İftar programına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, Gümülcine Muavin Konsolosu Barış Çulha ve eşi Ege Çulha, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, yerel yöneticiler ve azınlık kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda soydaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu